Blogg

TA-Cupen, gruppspel

TA-Cupen 2014 är lottad och här följer det kompletta spelprogrammet, när det gäller gruppspelet:

 

Lördagen den 22 november:

Herrar, grupp B:

Kl 10.00 BK Skansen–BFK Behar, 10.15 Klagstorps IF–ÖT Smygehuk FF, 11.00 Behar–Klagstorp, 11.15 IFK–Skansen, 11.45 ÖT Smygehuk–Behar, 12.00 Klagstorp–IFK, 12.45 ÖT Smygehuk–Skansen, 13.00 Behar–IFK, 13.30 Skansen–Klagstorp, 13.45 IFK–ÖT Smygehuk.

* 1:an och 2:an från gruppen går vidare till slutspelet, torsdagen den 4 december.

Damer:

Kl 10.30 Gislövs IF–IFK 1, 10.45 BK Höllviken 1–IFK 2, 11.30 IFK 2–Gislöv, 12.15 BK Höllviken 1–BK Höllviken 2, 12.30 IFK 1–IFK 2, 13.15 Gislöv–BK Höllviken 2.

* Damerna spelar seriespel och seriespelet avslutas den 4 december.

 

Lördagen den 29 november:

Herrar, grupp C:

Kl 09.30 FC Höllviken–Lilla Beddinge BK, 9.45 Skegrie BK–Svedala IF, 10.00 Anderslövs Boik–FC Höllviken, 10.15 Lilla Beddinge–Skegrie, 10.30 Anderslöv–Svedala, 10.45 FC Höllviken–Skegrie, 11.00 Svedala–Lilla Beddinge, 11.15 Skegrie–Anderslöv, 11.30 Svedala–FC Höllviken, 11.45 Lilla Beddinge–Anderslöv.

* 1:an och 2:an från gruppen går vidare till slutspelet, torsdagen den 4 december.

Herrar, grupp D:

Kl 12.00 Skanör/Falsterbo IF–BK Höllviken, 12.15 Minnesbergs IF–MF Pelister, 12.30 Vellinge FF–Skanör/Falsterbo, 12.45 Minnesberg–BK Höllviken, 13.00 Vellinge FF–Pelister, 13.15 Skanör/Falsterbo–Minnesberg, 13.30 BK Höllviken–Pelister, 13.45 Minnesberg–Vellinge FF, 14.00 Pelister–Skanör/Falsterbo, 14.15 BK Höllviken–Vellinge FF.

* 1:an och 2:an från gruppen går vidare till slutspelet, torsdagen den 4 december.

 

Söndagen den, 30 november:

Herrar, grupp A:

Kl 10.00 FC Trelleborg–Gislövs IF, 10.15 Västra Ingelstads IS–TFF, 11.00 Gislöv–Västra Ingelstad, 11.15 Gylle AIF–FC Trelleborg, 12.00 Västra Ingelstad–Gylle, 12.15 TFF–Gislöv, 12.45 Gylle–TFF, 13.00 FC Trelleborg–Västra Ingelstad, 13.30 Gislöv–Gylle, 13.45 TFF–FC Trelleborg

* 1:an och 2:an från gruppen går vidare till slutspelet, torsdagen den 4 december.

Herrar, juniorer:

Kl 10.30 TFF 1–BK Höllviken, 10.45 FC Trelleborg–TFF 2, 11.30 FC Trelleborg–TFF 1, 11.45 TFF 2–BK Höllviken, 12.30 BK Höllviken–FC Trelleborg, TFF 1–TFF 2.

* Juniorernas seriespel avslutas under söndagen.